همزمان با اربعین، شور حسینی سراسر استان فارس را فرا گرفت؛اعضای مجمع شیراز هم از معرکه جا نماندند و با حضور پرشورشان تجدید عهدی دوباره با سرور وسالار شهیدان و ولایت فقیه کردند.


اربعینیان سومین حرم(سومین سال متوالی)

همزمان با اربعین، شور حسینی سراسر استان فارس را فرا گرفت .راهپیمایی و تجمع بزرگ اربعینیان سومین حرم روز سه شنبه 8آبان ماه برگزار شد.ت اعضای گروه ها روز سه شنبه در موکب ها مشغول پذیرایی از مردم وآماده سازی موکب ها شدند.راهپیمایی از صبح روز یکشنبه آغاز گردید جاماندگان راهپیمایی عظیم اربعین در میثاقی با سید و سالار شهیدان و 72 نفر از یاران باوفایش به یاد مصائب حضرت زینب (س) و خاندان اباعبدالله الحسین (ع) و کاروان کوچک جابربن عبدالله انصاری در حرم مطهر احمد بن موسی(ع) گرد هم آمدند و بر رثای واقعه کربلا گریستند و عزاداری کردند.

این راهپیمایی عظیم از ساعت 8 صبح از چهار مسیر شامل میدان امام حسین(ع)، بلوار لطفعلی خان زند، میدان شهدا، چهارراه نمازی، خیابان شهید دستغیب، خیابان 9 دی و حرم مطهر شاهچراغ، مسیر شماره دو میدان ولیعصر، دروازه سعدی، خیابان لطفعلی‌خان زند، سه‌راه احمدی و حرم شاهچراغ، مسیر شماره سه خیابان احمدی نو، خیابان شاهزاده قاسم و حرم مطهر و مسیر شماره چهار شامل چهارراه پارامونت، دروازه کازرون به سمت حرم برگزار شد.

در این مسیرها اعضای مجمع درموکب های برپا شده از عموم عزاداران پذیرایی کرده و عزاداران سینه‌زن و زنجیر زن به ابراز ارادت به حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و یاران باوفایش پرداختند.

ویژه برنامه‌های اربعین از ساعت 10 صبح با نوای  مداحان اهل‌ بیت عصمت و طهارت (ع) در رثای حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) و شهدای کربلا آغاز شد و دستگاه‌های مختلفی در برقراری نظم و امنیت و این عزاداری باشکوه نقش ایفا کردند تا عزاداری منسجمی در شان سومین حرم اهل بیت رقم بخورد.

سوگواران حسینی متاثر از اتمسفر عجیب و شگفتی‌آفرین اربعین 20 میلیونی امسال در مرزهای کشور و کربلا و نجف با عزاداران حاضر در مرقد شش گوشه آقا هم‌آوایی کرده با شور و شعور هر چه تمام‌تر در صفوفی پر تراکم در حرم مطهر به عزاداری یکپارچه پرداختند .

لینک ثابت این مطلب:

مرتبط باموضوع :

 افتتاح اتاق سرگرمی و بازیهای فکری  [ سه شنبه، 11 دي ماه، 1397 ]
 جلسه هماهنگی حفظ قوانین فضای مجازی  [ چهارشنبه، 28 آذر ماه، 1397 ]

نام شما:  
نظر::) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی 
 

اوقات و لحظات شرعی

اوقات به افق :    
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
احتیاط 2 دقیقه قبل و بعد واجب است.

تبلیغات 2